Mikołajkowy wieczór z Reymontem

7 grudnia, w pierwszą rocznicę nadania Bibliotece Publicznej w Twardogórze imienia Władysława Stanisława Reymonta, spotkali się na „Mikołajkowym popołudniu z Reymontem” biblioteczni czytelnicy.Czytanie fragmentów „Chłopów” z tomu „Zima” przygotowały panie Marta Dąbrowska i Krystyna Wojtkiewicz z Coolturalnego Klubu Seniora oraz uczennice  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza: Aleksandra Gierus, Justyna Słaba, Wiktoria Majerczak, Julia Bajsarowicz i Dagmara Kowalska pod kierunkiem bibliotekarki Jadwigi Woźniak. Fakty, anegdoty, ciekawostki i fragmenty listów związane z powieścią „Chłopi” czytały bibliotekarki Katarzyna Pienio i Anna Rydzyk. Jak na „mikołajki” przystało, nie zabrakło możliwości „pozyskania” drobnych prezentów: otrzymały je osoby czytające, siedzące na „szczęśliwych” krzesłach i uczestniczące w quizie o „Chłopach”. Największą ilość poprawnych odpowiedzi na, często podchwytliwe, pytania quizowe uzyskały panie: Krystyna Wojtkiewicz, Jadwiga Woźniak i Aleksandra Dwornikowska, nie dając tym samym szans młodzieży z Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Urszuli Kazaneckiej i uczennicom szkoły średniej.
Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się wypiekami pani Marty Dąbrowskiej i herbatką ziołową pani Danuty Zając.

Galeria: