Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

,,Robactwo z Doliny Baryczy” – uroczyste otwarcie wystawy połączone z rozdaniem nagród…

img_1-213W piątek 7 października br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Robactwo z Doliny Baryczy” i rozdanie nagród laureatom konkursu fotograficznego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, fundując pierwsze nagrody dla zwycięzców i gadżety dla pozostałych uczestników oraz Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Wystawa i konkurs były elementami towarzyszącymi „Dniom Karpia 2016”. W konkursie wzięło udział 23 fotografujących mieszkańców gminy Twardogóra, którzy zgłosili do oceny 112 zdjęć przedstawiających owady i mięczaki zamieszkujące Dolinę Baryczy.Jury konkursowe w składzie: Wiesław Dzięgielewski, Andrzej Głowacz i Marcin Wrześniacki przyznało:
– w kategorii dzieci: I nagrodę Burmistrza Wiktorowi Wolfowi z Twardogóry, drugą Maciejowi Barszczykowi z Grabowna Wielkiego, trzecią Oliwii Dudycz z Twardogóry, a wyróżnienia Jakubowi Kurzawie z Olszówki oraz Małgorzacie Żebrackiej i Jakubowi Pietrzakowi z Twardogóry,
– w kategorii młodzieży: I nagrodę Burmistrza Marcie Pięcie z Twardogóry, drugą Magdalenie Sobińskiej z Goszcza, a wyróżnienie Natalii Madalińskiej z Nowej Wsi Goszczańskiej,
– w kategorii dorosłych: I nagrodę Burmistrza Pawłowi Dudyczowi, drugą Bogdanowi Nikolinowi, trzecią Ryszardowi Pietrzakowi, a wyróżnienie Helenie Pietrzak (cała czwórka to mieszkańcy Twardogóry) i Wiktorii Okrutnej z Grabowna Małego.
Laureaci odbierali nagrody i gratulacje  z rąk Burmistrza Zbigniewa Potyrały. Wystawie fotograficznej towarzyszyła ekspozycja spreparowanych chrząszczy krajowych i zagranicznych z kolekcji młodego mieszkańca Olszówki – Jakuba Kurzawy.
Uczestnicy piątkowego spotkania ustalili temat kolejnego konkursu fotograficznego pod nazwą „Drzewa z Doliny Baryczy w barwach czterech pór roku”.
Wystawę „Robactwo z Doliny Baryczy” będzie można oglądać w bibliotece do 28 października br.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up