Przegląd pasji twórczych bibliotekarzy

W Bibliotece Publicznej w Twardogórze można oglądać 13 krajową wystawę „Przegląd pasji twórczych bibliotekarzy”, której organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach oraz Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie. Honorowym patronatem otoczył ekspozycję Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Celem wystawy jest pokazanie prywatnych zainteresowań środowiska zawodowego jakim są bibliotekarze.Ekspozycja obejmuje prace 19 bibliotekarzy, zarówno czynnych zawodowo, jak i emerytów. Na wystawie eksponowane są prace w kilkunastu dziedzinach twórczości: malarstwo, rysunek, fotografia, grafika komputerowa, poezja, publicystyka i rękodzieło artystyczne. Ciekawostką jest fakt, że do udziału w wystawie zgłosiły swoje prace trzy pracownice z twardogórskiej biblioteki: Beata Pięta, Iryna Gołowacz i Anna Rydzyk.
Prace bibliotekarzy można podziwiać na wystawie w twardogórskiej placówce do końca sierpnia, w letnich godzinach otwarcia.