Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej. Debata w Twardogórze

img_11-2018 maja br. Biblioteka Publiczna w Twardogórze jako jedna z 50. placówek w Polsce wzięła udział w dyskusji ,,Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. Debata stanowiła część projektu, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Projekt wsparł partner strategiczny PKO Bank Polski, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Debata, którą poprowadził moderator Paweł Kamiński miała charakter międzypokoleniowy i międzysektorowy. Uczestniczyli w niej młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Wzięli w niej udział przedstawiciele oświaty, twórcy i animatorzy kultury, samorządowcy z burmistrzem Ryszardem Gąsiorem na czele oraz zainteresowani mieszkańcy.
Twardogórzanie rozmawiali o ważnych dla nich sprawach lokalnych, dzieli się swoim doświadczeniami jako społecznicy, a także odpowiadali na pytania: Co motywuje do działania na rzecz lokalnej społeczności? Jak ułatwić angażowanie się w sprawy społeczności lokalnej? Debatujący, spośród wielu odpowiedzi, wyłonili te, które ich zdaniem są najważniejsze. Stwierdzili, że to, co motywuje do działania, to przede wszystkim: pasja, pozytywny odbiór, bycie razem i wspólne działanie. Z kolei to, co ułatwia angażowanie się, to wg nich: otwartość grup i liderów, tworzenie warunków i miejsc spotkań, wymiana informacji.
Wnioski z dyskusji w Twardogórze i pozostałych 49. lokalnych debat zostaną zebrane
i przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim, który odbędzie się w listopadzie 2016 r. w Warszawie.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up