Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

V Gminny Konkurs Recytatorski przedszkolaków

img_1-200W czwartek 14 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze V Gminny Konkurs Recytatorski przedszkolaków. Do konkursu zgłoszono 30 najmłodszych recytatorów z dwóch miejskich przedszkoli i dwóch przyszkolnych oddziałów przedszkolnych. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz gminne gadżety dla wszystkich uczestników i pań z jury. Recytacje dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie: Danuta Aulich, Urszula Konopko, Krystyna Wojtkiewicz i Jadwiga Woźniak.W kategorii czterolatków I nagroda Burmistrza przypadła Oldze Czerniawskiej z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, druga Javierowi Balasowi z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej, trzecia Lenie Brynk z MP, a wyróżnienia Poli Sadkowskiej, Zofii Pawlik, Ksaweremu Klimasowi, Antoninie Gaber i Aleksandrze Sobińskiej z twardogórskiego Miejskiego Przedszkola.
W kategorii pięciolatków I nagrodę Burmistrza zdobył Wojciech Żerebecki ze SP w Goszczu, drugą Anastazja Dębska z NPSOB, trzecią Antonina Stanowska z MP, natomiast wyróżnienia Robert Potyrała z NPSOB, Julia Bloch ze SP w Goszczu, Martyna Lizak z MP oraz Krzysztof Krywko, Julia Chilarska i Natalia Zarecka ze SP w Grabownie Wielkim.
W kategorii sześciolatków wprawdzie jedyny, ale bezkonkurencyjny był Antonii Hłądzyński, który też otrzymał I nagrodę Burmistrza.
Dzieci odbierały nagrody, wyróżnienia oraz gminne kolorowanki za udział w konkursie z rąk burmistrza Zbigniewa Potyrały, który gratulował im talentu i dziękował dorosłym za przygotowanie najmłodszych do recytacji.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up