Regulamin XXV Gminnego Konkursu Recytatorskiego uczniów klas I-IV szkół podstawowych

XXV
GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
uczniów klas I-IV szkół podstawowych

Twardogóra, 21 kwietnia 2016 r.

Organizatorem konkursu recytatorskiego jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.

Biblioteka zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie. Wiosenna edycja konkursu recytatorskiego adresowana jest do uczniów klas I-IV szkół podstawowych i odbędzie się 21 kwietnia br. (czwartek) w siedzibie biblioteki przy ul. Wielkopolskiej 11. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

ZAŁOŻENIA OGÓLNE:

1. Celem konkursu jest przybliżenie i popularyzacja poezji i prozy wśród uczniów szkół podstawowych.
2. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-IV szkół podstawowych.
3. O doborze repertuaru (poezja, proza) decydują recytatorzy i ich opiekunowie.
4. W czasie konkursu dzieci zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe:
  • I grupa – dzieci z klas I-II SP
  • II grupa – dzieci z klas III-IV

5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie klas I-II SP jest przygotowanie recytacji jednego utworu – może to być poezja lub fragment prozy.
6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie dzieci z klas III-IV SP jest przygotowanie recytacji dwóch utworów – poezji i fragmentu prozy – dziecko na konkursie recytuje jeden utwór, w razie wątpliwości komisja prosi o recytację drugiego utworu (przygotowanie dwóch utworów ułatwi też laureatom konkursu udział w konkursie powiatowym).
7. Do konkursu powinny być zgłoszone dzieci wyłonione w drodze eliminacji szkolnych.
8. Listy uczestników prosimy dostarczyć na adres biblioteki do piątku 15 kwietnia br.
9. Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

• imię i nazwisko dziecka,
  • klasa,
  • imię i nazwisko autora oraz tytuł utworu, (w przypadku uczniów klas III-IV pierwszy podany na liście utwór będzie traktowany jako wybrany do recytacji na XXIV Gminnym Konkursie Recytatorskim),
  • imię i nazwisko nauczyciela, opiekuna przygotowującego recytatora.