Władysław Stanisław Reymont Patronem twardogórskiej biblioteki

img_2-1737 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste nadanie im. Wł. St. Reymonta Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze. Na tę uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Tadeusz Samborski – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Janusz Marszałek – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Zbigniew Potyrała – Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra, Ryszard Gąsior – wiceburmistrz,  Andrzej Tyws – Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Anna Zasada – Dyrektor Powiatowej Biblioteki im. Mikołaja Reja w Oleśnicy, a także dyrektorzy szkół z Gminy Twardogóra, przyjaciele
i dobroczyńcy biblioteki. Wszystkich przybyłych powitała Beata Pięta – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze, która następnie zaprezentowała postać Noblisty. Wskazała na ogromne zasługi Wł. St. Reymonta na polu oświaty, kultury i nauki, argumentując w ten sposób wybór patrona. Po przemówieniu Beaty Pięty, uroczyście przecięli wstęgę: Jerzy Więcławski, Tadeusz Samborski, Zbigniew Potyrała oraz Andrzej Tyws. Zaproszeni goście wygłosili mowy okolicznościowe oraz złożyli gratulacje i prezenty na ręce dyrektor biblioteki. Wydarzenie uświetniły występami: zespół folklorystyczny ,,Czerwona Kalina” oraz kwartet waltorniowy ,,Horn Kiks Quartet”. Ponadto zaproszeni goście mogli degustować potrawy tradycyjnej kuchni polskiej oraz specjały naszych wschodnich sąsiadów. Uroczystość odbyła się w udekorowanej na ludowo bibliotece. Klimat polskiej wsi z przełomu XIX/XX w. oddawały również stroje bibliotekarek. Uroczystość tę bezpośrednio poprzedzało otwarcie wystawy pt.: ,,Cztery pory roku z Reymontem w tle” i rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego.

Galeria: