Wieniec dożynkowy – święto plonów

img_4-152Od niedzieli 6 września do środy 9 września w Kościółku Świętej Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze można było zwiedzać wystawę ,,Wieniec dożynkowy – święto plonów”. Ekspozycję wieńców zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze. W przewiezieniu wieńców dożynkowych z Placu OSP w Twardogórze, gdzie 6 września odbywały się Dożynki Powiatowo-Gminne pomogli pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W niedzielę, 6 września podczas otwarcia wystawy niespodzianką dla zwiedzających byli Harcerze z 22 Goszczańskiej Drużyny Harcerskiej Azymut, którzy tego dnia pełnili dyżur oraz oprowadzali zwiedzających po wystawie. Mieszkańcy na wystawie mogli podziwiać 18 wieńców i koszy przygotowanych przez sołectwa naszej gminy i ogródki działkowe. Zwiedzającym przypadły do gustu tradycyjne wieńce dożynkowe w kształcie korony. Dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci cieszył się także traktor z przyczepką sołectwa Olszówka oraz koń z przyczepką sołectwa Sosnówka.  Ekspozycję wieńców licznie odwiedzali mieszkańcy gminy i uczniowie miejskich szkół i przedszkoli. W czasie otwarcia, wystawę zwiedziło około 300 osób.

Galeria: