Spotkanie podróżnicze z Anna Pawlak i rozdanie nagród w konkursie literackim

img_6-67W środę 27 maja w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyło się spotkanie podróżnicze z Anną Pawlak oraz rozdanie nagród w konkursie literackim na opowiadanie ,,Wybrany okres z życia kobiety”.

Komisja konkursowa w składzie: Urszula Konopko, Dorota Siemaszko-Babij i Małgorzata Gąsior przyznała następujące nagrody:
– I MIEJSCE – Aleksandra Dwornikowska,
– II MIEJSCE – Zofia Szczepaniak,
– III MIEJSCE – Magdalena Hłądzyńska,
– WYRÓŻNIENIE – Klaudia Jaroszewska.
Po wręczeniu nagród przez Dyrektor Beatę Piętę, Anna Pawlak przeszła do swojej prelekcji. Podróżniczka opowiedziała o swojej podróży po Nepalu i Himalajach oraz o życiu i kulturze w tamtych stronach. W czasie pobytu w Nepalu spotkała się z bardzo przyjaznym przyjęciem przez mieszkańców tego kraju. Rodzina, która udzieliła jej szczególnej pomocy, to rodzina Ragmi. Niestety po kwietniowym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Nepal, właśnie ta rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, ponieważ straciła dom rodzinny. Jeśli ktoś z Państwa chce pomóc rodzinie Ragmi, może wesprzeć ją, wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II w Twardogórze.
12 9584 1047 2005 0500 1073 0001
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy