XXIV Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych

img_1-170We wtorek 21 kwietnia odbył się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze XXIV Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych i gminne gadżety dla uczestników. Do konkursu zgłoszono 46 młodych recytatorów, których występy oceniało jury w składzie: Urszula Konopko, Justyna Koziarska, Agnieszka Ostrycharczyk i Krystyna Wojtkiewicz.W kategorii uczniów klas I-II szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Marcelowi Sobszykowi ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą ex-aequo Hannie Skrzypczak i Hannie Janas ze SP nr 1, trzecią Mai Mikołajczyk z „dwójki”, czwartą Hannie Nowak, a piątą Nikodemowi Jesionce z „jedynki”. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przypadły Justynie Leszczak ze SP w Grabownie Wielkim, Hubertowi Gonerze ze SP nr 2 w Twardogórze oraz Julii Gołowacz i Anastazji Kowalczyk z „jedynki”.W kategorii uczniów klas III-IV szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Kamila Bilska, drugą ex-aequo Marta Żuchowska, Hanna Babij i Maja Juszczak (wszystkie dziewczynki ze SP nr 2), trzecią Natalia Głąbicka z Goszcza, a czwartą Maria Babij z „dwójki”. Wyróżnienia przyznano: Gabrieli Proć z „jedynki”, Małgorzacie Twaróg z Goszcza oraz Katarzynie Orlikowskiej, Zuzannie Maszynie i Sandrze Mielnik ze SP nr 2.
Burmistrz Zbigniew Potyrała przysłuchiwał się recytacjom pierwszo- i drugoklasistów. Laureaci konkursu odbierali nagrody z rąk pań z komisji konkursowej. Dyrektor biblioteki Beata Pięta podziękowała paniom za pracę w jury gminnymi gadżetami.

Galeria: