Grzegorz Kasdepke w twardogórskiej bibliotece…

img_1-164Czy można być autorem romansów i kryminałów dla najmłodszych? Oczywiście tak! i to z dużym sukcesem, czego dowodzi przykład znanego autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke.

Pan Grzegorz na spotkaniu autorskim w twardogórskiej Bibliotece Publicznej gościł już po raz trzeci. Tym razem, w czwartek 26 lutego,  spotkał się z dwoma klasami pierwszymi ze SP nr 2 w Twardogórze, którymi opiekują się panie Beata Fijałkowska, Bożena Zima-Maszyna i Lilla Gmyrek. W czasie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek: „Detektyw Pozytywka”, „Horror! czyli skąd się biorą dzieci”, ”Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, „Co to znaczy… czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”,  „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela”. Angażował przy tym dzieci do wspólnej zabawy przy wyjaśnianiu znaczenia związków frazeologicznych, „lizaniu własnego łokcia”, rozmowie o całowaniu, o tym skąd się biorą dzieci, no i oczywiście o… fiskusie. Dużą niespodzianką dla autora było spotkanie ze studentką wydziału pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, która uczestniczyła w bibliotecznym spotkaniu z nim w roku 2003 i ten fakt pomógł jej w zdaniu egzaminów wstępnych na uczelnię. Na zakończenie dzieci podarowały panu Grzegorzowi kwiaty i ręcznie malowane jajeczko wielkanocne, natomiast pisarz chętnie składał autografy na bibliotecznych i zakupionych przez najmłodszych książkach, a także w kronice.

Galeria: