Uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy „Stroik bożonarodzeniowy”, połączone z rozdaniem nagród.

img_6-60W środę 17 grudnia odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy „Stroik bożonarodzeniowy”, połączone z rozdaniem nagród. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz gminne gadżety dla wszystkich laureatów. Prace konkursowe oceniało jury w składzie Dorota Banasiak-Franc, Zofia Szczepaniak i Danuta Wojtkiewicz. W kategorii przedszkolaków pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Mikołajowi Sadowskiemu z Ogniska plastycznego Atelier 43 w Twardogórze, druga Jakubowi Włodarczykowi także z Atelier 43, trzecia Kindze Grabowskiej ze SP w Goszczu, a wyróżnienia Marcelinie Matusiak z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, Hannie Kuczyńskiej i Lenie Bojko z Atelier 43. W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Zuzannie Żurawce ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Hubertowi Pietrzykowi z Grabowna Wielkiego, a trzecią Bartoszowi Włodarczykowi z Atelier 43, natomiast wyróżnienia Ince Boczar, Miłoszowi Bartkowiakowi, Mai Plucie, Julii Kownackiej, Kacprowi Paterowi i Piotrowi Kralowi z Grabowna Wielkiego, Krzysztofowi Kałańdziakowi, Jagodzie Barteckiej, Marcelowi Dobie, Marice Szmaj, Nikoli Różańskiej ze SP nr 2 w Twardogórze, Wiktorii Kowalskiej ze Świetlicy Środowiskowej w Bukowince, Nikoli Kondzieli ze świetlicy w Moszycach oraz Filipowi Grabowskiemu ze SP w Goszczu. W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Marta Wajda ze SP nr 1 w Twardogórze, drugą Nikola Hawryluk z Goszcza, a trzecią Julia Duchnik ze SP nr 2 w Twardogórze, wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przypadły Mateuszowi Moczulskiemu ze Świetlicy Środowiskowej w Bukowince, Oliwii Durman i Julii Durman ze świetlicy w Sosnówce, Patrycji Antas i Janowi Niwie z twardogórskiej „dwójki”, Robertowi Kulikowi i Jakubowi Gerlachowi z Grabowna Wielkiego oraz Małgorzacie Twaróg i Paulinie Mateusiak z Goszcza. Wśród gimnazjalistów pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Julii Wronce z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, druga Magdalenie Sobińskiej też z „jedynki”, trzecia Dorocie Kowalskiej ze Świetlicy Środowiskowej w Bukowince, a wyróżnienia Wiktorii Urbanek, Damianowi Szusterowi i Agacie Rusinek z Gimnazjum nr 1. W kategorii uczniów szkoły średniej pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Wiktoria Okrutna, a drugą Kira Kirchmann  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze. W kategorii rodzinnej pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano siedmioletniej Mai Mikołąjczyk z mamą, drugą Kubie Żylakowi z mamą Barbarą i siostrą Klaudią z Grabowna Wielkiego, trzecią Paulinie Tokar z rodzicami, natomiast wyróżnienia Annie Cieślak z rodzicami z Grabowna Wielkiego, Bartusiowi Mrowickiemu z mamą i tatą z Twardogóry oraz Wojtusiowi Żerebeckiemu z ciocią Olą z Goszcza. Burmistrz nie tylko wręczał laureatom nagrody rzeczowe i książkowe, ale także życzył wszystkim zebranym zdrowych, ciepłych i rodzinnych świąt.

Galeria: