„Dożynki Gminne – wystawa wieńców”

img_4-120Od niedzieli 31 sierpnia do czwartku 4 września w Kościółku Świętej Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze można było zwiedzać wystawę „Dożynki gminne – wystawa wieńców”. Ekspozycję wieńców zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze.

W niedzielę, 31 sierpnia podczas otwarcia wystawy niespodzianką dla zwiedzających był występ acapella trzech Ukrainek: Nadiji Łomanowej-Barańskiej, Oleny Olszańskiej i Irena Holowacz, które swoim śpiewem zachwycały twardogórzan. Mieszkańcy na wystawie mogli podziwiać 17 wieńców i koszy przygotowanych przez sołectwa naszej gminy i ogródki działkowe. Zwiedzającym przypadł do gustu zwycięski wieniec sołectwa Moszyce. Wśród dorosłych duże wrażenie wywołał także wieniec sołectwa Sądrożyce, natomiast młodsi zachwycali się pięknym pawiem sołectwa Dąbrowa oraz kurą wykonaną przez mieszkańców Grabowna Małego. Ekspozycja wieńców cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i uczniów miejskich szkół i przedszkoli. W czasie otwarcia, wystawę zwiedziło około 300 osób.

Galeria: