III Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

img_8-37W czwartek 3 kwietnia odbył się w Bibliotece III Gminny Konkurs Recytatorski adresowany do dzieci przedszkolnych.

Do konkursu zgłoszono 29 dzieci z Miejskiego Przedszkola i  Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, Klubu Malucha Biedroneczka w Moszycach oraz zerówek ze SP w Grabownie Wielkim i Goszczu. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj. Recytacje cztero-, pięcio- i sześciolatków oceniało jury konkursowe w składzie: Helena Kozakiewicz, Barbara Krzesaj i Marzena Niedzielska. W kategorii czterolatków pierwszą nagrodę Burmistrza jury przyznało Matyldzie Maciejewskiej, drugą Anastazji Szmajek, a trzecią Oliwierowi Gierlickiemu z Miejskiego przedszkola w Twardogórze. W kategorii pięciolatków pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Dawidowi Jasiakowi z Klubu Malucha Biedroneczka w Moszycach, druga ex-aequo Aleksandrze Baran i Julii Gołowacz z Miejskiego Przedszkola, trzecia Milenie Kicie ze SP w Goszczu, a wyróżnienie Konradowi Szczotowi z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. Natomiast w kategorii sześciolatków pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Nina Laskowska ze SP w Goszcu, drugą Bartosz Cierpka, trzecią Zofia Antoniewicz z Miejskiego Przedszkola, a wyróżnienie Maria Karbowiak z Goszcza oraz Marcel Sobczyk, Klaudia Zapłotnik, Brajan Krawczyk i Bartłomiej Mrowicki z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. Nagrody rzeczowe, książkowe oraz gminne gadżety dzieci odbierały z rąk burmistrza Jana Bernackiego, który gratulował młodym recytatorom talentu, a wychowawcom i rodzicom dziękował za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu.

Galeria: