100 lat linii kolejowej w Twardogórze

199Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze zaprasza na wystawę „100 lat linii kolejowej w Twardogórze”.

Równo 100 lat temu – 1 października 1910 roku – na stację kolejową w Twardogórze wjechał pierwszy pociąg. Witały go władze miasta i mieszkańcy. Nowo otwarty odcinek linii kolejowej między Grabownem Wielkim a Ostrowem Wielkopolskim liczył 42 kilometry.
Wystawa, którą można oglądać w bibliotece, powstała na podstawie wiadomości i fotokopii zawartych na stronach internetowych www.olesnica.nienaltowski.net oraz www.wroclaw.hydral.com.pl. Składa się ona z mapki oraz 10 reprodukcji kartek pocztowych i starych fotografii przedstawiających dworce kolejowe w Twardogórze i Międzyborzu, wjazd pierwszego pociągu, a także ostatni dyliżans pocztowy, który zaprzestał kursowania po otwarciu linii kolejowej .
Na wystawę zapraszamy do końca października br. w godzinach pracy biblioteki