Święto Pluszowego Misia w Goszczu

img_1-68W poniedziałek 25 listopada w Święto Pluszowego Misia, do biblioteki w Goszczu została zaproszona jedna z grup Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Goszczu  wraz z wychowawczynią Panią Anną Kotalą.  Święto milusińskiego ulubieńca dzieci na świecie, zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę maskotki,  25 listopada 2002 r.

Jego historia związana jest  z gestem, który wykonał prezydent USA- Theodor Roosevelt w 1902 r., a mianowicie nie pozwolił na odstrzał małego niedźwiadka podczas jednego z polowań. W jedenastą już rocznicę powstania święta, dzieci przyniosły  swoje duże i małe,  kolorowe, ulubione misie, miśki i misiaczki. Po ogólnym przywitaniu i wygodnym usadowieniu w czytelni biblioteki, wszyscy chętnie opowiadali o historii swojego pluszaka, jak ma na imię, skąd się pojawił i przeżyte przygody z nim związane. Następnie, za pomocą opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego leśnych przyjaciołach, które odczytała bibliotekarka Dorota Markowska, jak również zabaw ruchowych i piosenek, maluchy przeniosły  się w świat bajki, w której prym wiódł Miś Uszatek. Prawdziwą niespodzianką dla dzieci okazał się jednak, film-bajka wyświetlony na dużym ekranie o misiu Uszatku i nauka piosenki związana z dobranocką. Było dużo okrzyków radości po obejrzeniu bajeczki ale i z wielka ochotą wszyscy zabrali się do kolorowanki z  misiem w roli głównej. W nagrodę za piękne malowanki  dzieci częstowały się słodyczami w postaci żelków- miśków. Na zakończenie cała grupa podziękowała Paniom za wspólne świętowanie, zaśpiewała przepiękne bajkowe piosenki i zapowiedziała się na zajęcia związane z Mikołajem i  Świętami Bożego Narodzenia.