„Spotkanie z pasjami” z Hanną Bakułą w Goszczu

img_2-59W czwartek 21 listopada w bibliotece w Goszczu odbyło się przedostanie już spotkanie z serii  ”Spotkania z pasjami” dla osób 50+. Tym razem gościem wirtualnego spotkania na żywo była Hanna Bakuła- malarka, pisarka, scenarzystka i kostiumolog. Hanna  Bakuła – kobieta wulkan energii i pomysłów. Osoba niezwykle twórcza i uzdolniona w wielu kierunkach.

Zaczynała od malarstwa i właśnie ze swoich obrazów jest najbardziej znana. Skończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych i od samego początku swojej kariery uważana była za artystkę wyjątkową. Za swoje portrety malowane pastelami została nazwana „Witkacym w spódnicy”. Docenianą ją zarówno w Polsce jak i za granicą. W Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkała i tworzyła przez 8 lat, została laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich. W 1986 zaprojektowała kostiumy do Carmen wystawianej w warszawskiej Operze Narodowej. Do dziś wystawiając tę sztukę korzysta się z kostiumów zaprojektowanych właśnie przez Hannę Bakułę.  Pani Hanna uwielbia pisać. Do tej pory wydała 16 książek. Jedna z ostatnich wyszła na początku roku i nosi tytuł „Idiotka wraca”. Jest to książka autobiograficzna opisująca powrót do Polski po 8 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie jej książki są dość kontrowersyjne. Autorka używa jednak kontrowersyjnych zabiegów, żeby skłonić ludzi do głębokiej analizy rzeczywistości i podważania tego, co wydaje nam się oczywiste. Liczy się również z tym, że nie wszystkim taki sposób komunikacji może odpowiadać. Oprócz książek, Hanna Bakuła na stałe współpracuje z „Playboyem” oraz Wirtualną Polską. Pisała również felietony do Urody i Dziennika Łódzkiego. Ma jednak tyle myśli w głowie, którymi chciałaby się podzielić z innymi ludźmi, że postanowiła nauczyć się obsługi komputera i Internetu. Założyła własny blog, na którym pisze, kiedy tylko ma ochotę przekazać coś innym.

Następne spotkanie z Jackiem Pałkiwiczem- podróżnikiem i odkrywcą, 28 listopada o godz.11:00.
Serdecznie zapraszamy 🙂