Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Pierwsze spotkanie z Azją

img_002-3„Moja Azja” – pod tym hasłem dnia 29.02. br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze rozpoczął się cykl pogadanek podróżniczych, które prowadzą Karolina Tyszer i Wojciech Gabryś.

Goście twardogórskiej biblioteki na pierwszym spotkaniu opowiedzieli czytelnikom o początku swojej podróży po Azji. Mogliśmy posłuchać o ośmiodniowej przygodzie na kolei transsyberyjskiej oraz pobycie w Chinach i Nepalu. Dzięki obszernej fotorelacji zobaczyliśmy m.in. mieniący się kolorami Bajkał, Mur Chiński czy świątynie buddyjskie, sporo też dowiedzieliśmy się o kulturze, stylu życia i kulinariach tych orientalnych miejsc. Dla obieżyświatów niestraszne były azjatyckie dania, skusili się nawet na pieczonego węża czy szarańczę, zapewniali, że ta ostatnia jest wyśmienita i warto jej spróbować, na co przybyli zareagowali dużym zaskoczeniem i podziwem dla odwagi podróżników. Goście aby urozmaicić swoje opowieści o wyprawie pokazali pamiątki przywiezione ze sobą z podróży. Każdy mógł zobaczyć jak wygląda oryginalny młynek modlitewny, na którym wypisane są mantry i który wprawiony w ruch wywołuje ten sam efekt co modlitwa ustna. Zobaczyliśmy również widokówki z Hutongami, czyli wąskimi chińskimi ulicami, na których toczy się życie w Chinach.

Prowadzący pogadanki podróżnicze o Azji są również autorami wystawy fotograficznej, którą oglądać można w twardogórskiej bibliotece do końca kwietnia br.

Spotkanie minęło bardzo szybko, było interesujące prowadzone z dużym poczuciem humoru. Kolejna podróżnicza pogadanka z Karoliną Tyszer i Wojciechem Gabrysiem odbędzie się pod koniec marca i dotyczyć będzie pobytu w Indiach.

Galeria


Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up