Kącik europejski w twardogórskiej bibliotece

Dziś obchodzimy 20-stą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Przez 20 lat nasz kraj rozwijał i zmieniał się- również dzięki członkostwu w UE.  W naszej bibliotece powstał Kącik Europejski, w którym możecie znaleźć aktualną i wartościową literaturę na tematy europejskie. Zachęcamy Was do korzystania z tych materiałów. Ale ponieważ trwa długi weekend majowy mamy też dla Was „wirtualny kącik” – a w nim linki do zasobów dostępnych online – darmowych i sprawdzonych: https://tiny.pl/dw6x9 . Korzystajcie i czerpcie zawsze wiedzę z wiarygodnych źródeł informacji. Jest to gwarancją rzetelnej wiedzy w świecie pełnym sprzecznych informacji.

——————————————————

Kącik europejski został utworzony w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus we współpracy z twardogórską biblioteką.