Uwaga!

Dni Karpia 2018

joomplu:2699

Program Rozwoju Bibliotek


 

Fundacja Orange
BIBLIOTEKA BIERZE UDZIAŁ
W PROGRAMIE
AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK


 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce


Działaj lokalnie


Partnerstwo dla Doliny Baryczy


Czytelnia Internetowa ibuk


Cała Polska Czyta Dieciom


Fun English


Z książką na walizkach


Odwiedź cyfrową bibliotekę


Dyskusyjne Kluby Książki na Dolnym Śląsku


Biblioteka Narodowa


Bajt Twardogóra

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj746
mod_vvisit_counterWczoraj726
mod_vvisit_counterTen tydzień3474
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16909
mod_vvisit_counterTen miesiąc22726
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc58522
mod_vvisit_counterWszystkie dni2532818

postheadericon REGULAMIN KORZYSTANIA Z KONSOLI XBOX 360 Z KINEKTEM I GIER INTERAKTYWNYCH

REGULAMIN

KORZYSTANIA Z KONSOLI XBOX 360 Z KINEKTEM I GIER INTERAKTYWNYCH

ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZBIORACH

BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W TWARDOGÓRZE


 1. Korzystanie z gier interaktywnych znajdujących się w zbiorach Biblioteki jest bezpłatne.
 2. Przed przystąpieniem do gry należy zapoznać się z niniejszym regulaminem.
 3. Z konsoli XBOX korzystać mogą osoby będące aktywnymi czytelnikami Biblioteki (tzn. wypożyczające miesięcznie co najmniej 1 książkę).
 4. Do korzystania z gier interaktywnych przez osobę nieletnią wymagana jest pisemna zgoda rodzica/ opiekuna prawnego i oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z gier interaktywnych (wzór w załączniku nr 1).
 5. Z konsoli korzystać można codziennie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 13.30-14.30*. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji czasu gry osobiście lub telefonicznie. W razie nieobecności użytkownika o umówionej godzinie, po upływie 10 minut Biblioteka może udostępnić czas gry innemu użytkownikowi. Ponieważ konsola znajduje się w pokoju z księgozbiorem dla najmłodszych, w przypadku obecności czytelników, grający nie mają możliwości korzystania ze sprzętu, a grę już rozpoczętą przerywają bez wezwania bibliotekarza.
 6. Czas gry: z gry może korzystać jednorazowo 1 osoba (lub 2 jeżeli gra to umożliwia) przez 30 minut. W czasie gry w sali jest/są tylko osoba/osoby grające.
 7. Zgłaszając się do gry należy z góry określić liczbę graczy.
 8. Grać można wyłącznie w gry odpowiednie do wieku użytkownika.
 9. Rozpoczęcie i zakończenie gry następuje za pośrednictwem dyżurnego bibliotekarza. Konsolę  obsługuje tylko i wyłącznie bibliotekarz.
 10. Korzystając z gry należy zachować szczególną ostrożność w posługiwaniu się powierzonymi urządzeniami. Za uszkodzenie sprzętu spowodowane niewłaściwym użytkowaniem odpowiada osoba korzystająca z tego sprzętu, a w przypadku osoby nieletniej jego rodzice lub opiekunowie prawni.
 11. Użytkownicy zobowiązani są do bezwzględnego wykonywania poleceń o charakterze porządkowym wydawanych przez bibliotekarza.
 12. W celu zachowania bezawaryjnego działania konsoli należy:

- stosować się do poleceń osób nadzorujących sprzęt,

- używać wyłącznie gier udostępnianych przez Bibliotekę,

- nie wnosić jedzenia i picia do pomieszczenia z konsolą,

- nie zakłócać porządku, nie hałasować oraz nie przeszkadzać użytkownikom biblioteki i grającym.

 1. Użytkownik nie stosujący się do przepisów niniejszego Regulaminu może być czasowo lub na stałe pozbawiony prawa do korzystania z gier interaktywnych. Decyzję o czasowym pozbawieniu dostępu podejmuje dyżurujący bibliotekarz, a o stałym – Dyrektor BPMiG w Twardogórze.
 2. Gry na konsolę udostępniane są tylko i wyłącznie na miejscu.
 3. Regulamin obowiązuje od 4 lutego 2015 roku do odwołania.

* w okresie wakacji i ferii godziny korzystania z konsoli  XBOX będą ustalane wg. proponowanych wtedy harmonogramów zajęć.



OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE ZDROWIA

 1. Niektórzy ludzie są wrażliwi na błyskające lub migoczące światła lub pojawiające się na ekranie geometryczne kształty i wzory. Mogą cierpieć na niezdiagnozowaną epilepsję lub doświadczać ataków epileptycznych podczas oglądania telewizji lub grania w gry interaktywne.
 2. Jeżeli cierpisz na epilepsję, skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz grać w gry interaktywne.
 3. Nie graj, jeśli odczuwasz zmęczenie lub senność.
 4. Graj zawsze w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, zachowując bezpieczną odległość od telewizora lub monitora komputera.
 5. Przerwij grę i natychmiast poinformuj o tym bibliotekarza, jeśli odczuwasz zawroty głowy, nudności, zmęczenie, jeżeli rozbolała Cię głowa, oczy, uszy lub odczuwasz ból w okolicy dłoni lub ramion.
 6. Bezzwłocznie udaj się do lekarza, jeżeli w czasie gry zaobserwujesz u siebie następujące objawy: kłopoty ze wzrokiem, drgawki mięśni, inne mimowolne ruchy, utrata świadomości, zawroty czy konwulsje.
 7. Gracz jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania powyższych zasad bezpieczeństwa. Przestrzeganie powyższych zasad przez dzieci powinni nadzorować rodzice / opiekunowie.



OSTRZEŻENIE O GRANIU I OGLĄDANIU FILMÓW W 3D

 1. Niektórzy ludzie mogą odczuwać dyskomfort (zmęczenie oczu, nadwyrężenie wzroku lub nudności) podczas oglądania filmów 3D lub grania w gry 3D na telewizorach 3D. Jeśli to spotka Ciebie powinieneś natychmiast przerwać to co robisz, aż do ustąpienia objawów.
 2. Przy korzystaniu z filmów 3D i gier 3D należy robić przerwy, nie mniej niż 15 minut podczas każdej godziny oglądania / grania. Twoje przerwy powinny trwać tak długo jak doświadczasz objawów, jeśli objawy utrzymują się długo, skontaktuj się z lekarzem.
 3. Wzrok małych dzieci (zwłaszcza poniżej 6 roku życia ciągle się rozwija. Rodzice powinni skonsultować się z lekarzem, zanim pozwolą dziecku oglądać filmy 3D lub grać w gry 3D.

Załącznik nr 1

ZGODA NA KORZYSTANIE Z KONSOLI XBOX 360 Z KINEKTEM

I GIER INTERAKTYWNYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ZBIORACH

BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W TWARDOGÓRZE

Oświadczam, że jako rodzic/opiekun prawny zapoznałem (-am) się z „Regulaminem korzystania z konsoli XBOX 360 z kinektem i gier interaktywnych znajdujących się w zbiorach

Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze,

a także ostrzeżeniami dotyczącymi zdrowia osób korzystających z konsoli XBOX.

Zezwalam na korzystanie z wyżej wymienionego sprzętu mojemu (-j) synowi/córce……………………………………………………………………………………

Ponadto oświadczam, że syn/córka nie ma przeciwskazań zdrowotnych do korzystania z konsoli.

Data………………….

Podpis (imię i nazwisko) rodzica/opiekuna prawnego…………………....................