Uwaga!

Dni Karpia 2018

joomplu:2699

Program Rozwoju Bibliotek


 

Fundacja Orange
BIBLIOTEKA BIERZE UDZIAŁ
W PROGRAMIE
AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK


 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce


Działaj lokalnie


Partnerstwo dla Doliny Baryczy


Czytelnia Internetowa ibuk


Cała Polska Czyta Dieciom


Fun English


Z książką na walizkach


Odwiedź cyfrową bibliotekę


Dyskusyjne Kluby Książki na Dolnym Śląsku


Biblioteka Narodowa


Bajt Twardogóra

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj70
mod_vvisit_counterWczoraj2812
mod_vvisit_counterTen tydzień70
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15338
mod_vvisit_counterTen miesiąc42051
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc59738
mod_vvisit_counterWszystkie dni2658936

postheadericon Coolturalny Klub Seniora

postheadericon Skorynianki na Światowym Dniu Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych

128 lipca w Centrum Inicjatyw Wiejskich w Chełstowie obchodzono Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Na uroczyste świętowanie przybyli licznie członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Twardogórze oraz zaproszeni goście.

Więcej…

postheadericon Dzień Kobiet CKS 08.03.2018

zdj5Podczas uroczystości Dnia Kobiet przewodnicząca CKS pani Aleksandra Dwornikowska dokonała krótkiego podsumowania pięciolecia działalności klubu i przedstawiono prezentację upamiętniającą najważniejsze wydarzenia.

Więcej…

postheadericon Gala podsumowująca granty - Milicz 28.02.2018

zdj128.02.2018 r. odbyła się w Miliczu gala podsumowująca program ,,Działaj Lokalnie 2017". Coolturalny Klub Seniora został wyróżniony. Możemy być dumni z naszych Pań.

Więcej…

postheadericon Zapusty 13.02.2018

zdj2Coolturalny Klub Seniora - tanecznym krokiem przez Polskę. Zapusty, podkoziołek,ostatki, śledzik.

Więcej…

postheadericon Pięciolecie Coolturalnego Klubu Seniora

Coolturalny Klub Seniora powstał 18.02.2013 r. dzięki życzliwości pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze, która udzieliła lokum, merytorycznego wsparcia i otworzyła serce dla wszystkich starszych osób, pragnących rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Wystawa fotografii ,,W błysku flesza” prezentuje najważniejsze momenty z okresu pięciu lat istnienia Coolturalnego Klubu Seniora i jest do obejrzenia w bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją.

1

Działanie rozpoczęliśmy od Dyskusyjnego Klubu Książki, warsztatów komputerowych oraz nauki języka angielskiego. Początkowo było nas kilkanaście osób, ale z roku na rok liczba członków wzrastała i dziś jest nas ponad czterdzieści osób. Z czasem doszły nowe zajęcia,  np. decoupage, język niemiecki, gimnastyka, taniec, warsztaty malarskie. Prowadzili je ludzie, którzy będąc profesjonalistami, chcieli dzielić się wiedzą z innymi.

2

Klub Seniora uczestniczył wspólnie z biblioteką w ciekawych projektach. Warto wspomnieć:

- ,,Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych” – rok 2013

- ,,Książka pełna wspomnień” – rok 2015

- ,,Seniorzy upowszechniają wiedzę historyczną wykorzystując nowe technologie” – rok 2017

Projekty były grantami uzyskanymi w konkursach organizowanych przez Fundację dla Doliny Baryczy w ramach akcji ,,Działaj lokalnie”. Pozwalały bliżej poznać sprawy regionu, nawiązać dobre relacje z młodzieżą twardogórskich szkół i seniorami z okolicznych miejscowości.

3

Nadanie imienia W. S. Reymonta naszej bibliotece rozpoczęło tradycję głośnego czytania fragmentów prozy Patrona. Dwukrotnie w ciągu roku wspólnie z młodzieżą słuchaliśmy Reymonta i informacji z jego życia. Uczestniczyliśmy też w akcji patronowanej przez Prezydenta RP - ,,Narodowe Czytanie”, gdyż książka jest dla nas ważna i chcemy młodemu pokoleniu zaszczepić miłość do książek.

4

 

Istotnym celem działalności Coolturalnego Klubu Seniora było wdrażanie starszego pokolenia do posługiwania się komputerem, tabletem czy smartfonem, które umożliwiają funkcjonowanie w świecie nowych technologii, zamieszczanie informacji na Facebooku i wyszukiwanie potrzebnych informacji w sieci.

5

Poza nauką spotykaliśmy się na okolicznościowych imprezach: walentynkowych, andrzejkowych, degustacjach zdrowej żywności, prelekcjach na temat zdrowego stylu życia, leczniczych właściwości ziół, mody i urody, podróży, na wystawach obrazów, porankach autorskich, występach grup teatralnych.

Byliśmy aktywni w wielu dziedzinach, gdyż nasze hasło to: ,,nie daj się nudzie”.

6