mod_vvisit_counterWszystkie dni2220396

postheadericon Cztery lata z Reymontem

1Cztery lata z Reymontem – pod takim hasłem odbyło się 3 grudnia br. spotkanie literackie, upamiętniające czwartą rocznicę nadania Bibliotece Publicznej w Twardogórze imienia wybitnego polskiego pisarza - Władysława Stanisława Reymonta.

Ważne informacje o autorze, w kontekście jego twórczości nowelistycznej, przedstawiły uczennice ze Szkoły Ponadpodstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze wraz z nauczycielką Dorotą Śliwak.
Z kolei nowelę pt. Orka odczytały członkinie Coolturalnego Klubu Seniora: Maria Knefel, Aleksandra Dwornikowska, Małgorzata Wielgus, Maria Adamów i Janina Januszkiewicz.
Uczestnicy spotkania odbyli wędrówkę po Reymontowskiej twórczości i odpoczęli kontemplując piękno języka polskiego, zapisane piórem patrona twardogórskiej biblioteki.