Uwaga!

Dni Karpia 2018

joomplu:2699

Program Rozwoju Bibliotek


 

Fundacja Orange
BIBLIOTEKA BIERZE UDZIAŁ
W PROGRAMIE
AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK


 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce


Działaj lokalnie


Partnerstwo dla Doliny Baryczy


Czytelnia Internetowa ibuk


Cała Polska Czyta Dieciom


Fun English


Z książką na walizkach


Odwiedź cyfrową bibliotekę


Dyskusyjne Kluby Książki na Dolnym Śląsku


Biblioteka Narodowa


Bajt Twardogóra

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj238
mod_vvisit_counterWczoraj1693
mod_vvisit_counterTen tydzień15053
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17330
mod_vvisit_counterTen miesiąc17396
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc58522
mod_vvisit_counterWszystkie dni2527488

postheadericon O finansach w bibliotece...

327 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze odbyło się spotkanie „Podaj dalej” kończące projekt „O finansach w bibliotece… 6. edycja”. Był to projekt edukacyjny o tematyce szeroko pojętych finansów w budżecie domowym skierowany do osób w wieku 50+. Podczas kursu przeszkolono 20 seniorów podzielonych na dwie grupy szkoleniowe. W ramach zajęć uczestnicy korzystali z platformy e-lerningowej i mieli okazję poznać zagadnienia związane z bezpieczeństwem finansów w Internecie, zakupami online czy nowoczesnymi formami płatności bezgotówkowych. Seniorzy dowiedzieli się jak wybrać odpowiednie dla siebie konto bankowe czy przygotować się do przekazania majątku w testamencie.

Na spotkanie "Podaj dalej" zaprosiliśmy przedstawicieli:  Biblioteki Publicznej  w Miliczu, Gminnego Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach oraz Centrum Kultury w Sycowie. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej seniorzy - beneficjenci projektu podzielili się tym, co uczestnictwo w projekcie im dało i czego się nauczyli. W milej atmosferze, przy kawie i ciastku, my i nasi goście słuchaliśmy o tym, jak bardzo potrzebna jest edukacja finansowa osobom starszym.  Na zakończenie tej części spotkania uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty.

W drugiej części chcieliśmy, w ramach dobrych praktyk, podzielić się z naszymi gośćmi - bibliotekarzami, doświadczeniami  i wnioskami z realizacji zadania. Dlatego przygotowaliśmy krótką prezentację nt. przebiegu całego projektu od rekrutacji do sprawozdania. Udzieliłyśmy  odpowiedzi na pytania koleżanek. Spotkanie uważamy za wyjątkowo udane - poruszanych było wiele kwestii związanych z organizacją projektu, co świadczy o zainteresowaniu innych bibliotek projektem. A ponieważ nasi goście nie brali jeszcze w nim udziału mamy nadzieję, że nasze doświadczenia będą dla nich zachętą i wsparciem.

Galeria

1
  • 1
2
  • 2
3
  • 3
4
  • 4