postheadericon Jesienna nostalgia

222 listopada 2019 r. rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań w naszej bibliotece. Zamiarem naszego działania jest promocja lokalnych twórców poezji, dlatego gośćmi specjalnymi „Jesiennej nostalgii” byli Bolesław Grobelny oraz Maria Knefel. Pan Bolesław zaprezentował podczas wieczoru zbiór utworów „Jesienne plejady gwiazd”, który odwoływał się do mitologii i pięknego o tej porze roku sklepienia niebieskiego. Zadziwiające, że niebo nocą od starożytności jest ciągle takie samo… Pani Maria jest twardogórzanką, która tworzy z potrzeby serca. Jej wiersze „Jesień i wiatr”, „Serce”, „Obojętność”, „Dekalog”, „Strach” są nasycone emocjami tak, że odczuwamy je fizycznie podczas słuchania. Dopełnieniem wieczoru była poezja Tuwima, Staffa i Gałczyńskiego zaprezentowana przez Panie Urszulę Konopko i Dorotę Śliwak. W drugiej części wieczoru przy herbatce oraz ciastku dzieliliśmy się swoimi wrażeniami.