mod_vvisit_counterWszystkie dni2220385

postheadericon Justyna Bednarek o swojej twórczości

12 grudnia przyjechała do Twardogóry, na zaproszenie Biblioteki Publicznej, pisarka Justyna Bednarek. Autorka przygód skarpetek spotkała się w budynku SP nr 2 przy ul. Jadwigi z dwoma klasami drugimi, których wychowawczyniami są panie Danuta Debera i Ewa Łysek.

W czasie spotkania pani Justyna nie tylko czytała dzieciom fragmenty swoich książek, ale także zdradziła liczne tajemnice ze swojego życia prywatnego. Dowiedzieliśmy się między innymi, że zamieszkiwanie w domu w stolicy nie przeszkadza w tym, aby hodować kury nioski o oryginalnych imionach. Pisarka pozwalała drugoklasistom swobodnie wypowiadać się na tematy związane z fantazją, wyobraźnią, życzeniami do spełnienia, a także bezdomnością. Na zakończenia dzieci mogły narysować swoją skarpetkową historię.
Pisarka wpisała się do kronik szkolnej i bibliotecznej, podpisywała też biblioteczne książki. Przed wyjazdem do Międzyborza dzieci pożegnały ją kwiatami.