postheadericon Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

60Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze przystąpiła do wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych na lata 2016-2020 i otrzymała dofinansowanie w kwocie 8 700,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku.

Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na uzupełnienie księgozbioru oraz zwiększenie jego atrakcyjności.

Każda publikacja zakupiona ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opatrzona będzie specjalną pieczątką - Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.