postheadericon Uczniowie z Dębincy z wizytą w twardogórskiej bibliotece

1W czwartek 13 czerwca na zajęciach z programu Edukacja dla Doliny Baryczy” w Bibliotece Publicznej w Twardogórze gościła klasa V ze SP im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy.

W czasie zajęć uczniowie: wysłuchali legendy „Twarda Góra” z tomiku „Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubki, pracowali z atlasami: zwierząt, roślin, ptaków i grzybów z Doliny Baryczy, powtórzyli wiadomości o budowie książki, poznali ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy, a także ułożyli słoneczko z haseł sprzyjających dbaniu o klimat i piękno Ziemi.
Po zajęciach w bibliotece, zaopatrzeni w plan miasta i przewodnik Bożeny Hołubki „Twardogóra oczami Grabka”, ruszyli na zwiedzanie Twardogóry, a następnie udali się do Goszcza.