Uwaga!

Dni Karpia 2018

joomplu:2699

Program Rozwoju Bibliotek


 

Fundacja Orange
BIBLIOTEKA BIERZE UDZIAŁ
W PROGRAMIE
AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK


 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce


Działaj lokalnie


Partnerstwo dla Doliny Baryczy


Czytelnia Internetowa ibuk


Cała Polska Czyta Dieciom


Fun English


Z książką na walizkach


Odwiedź cyfrową bibliotekę


Dyskusyjne Kluby Książki na Dolnym Śląsku


Biblioteka Narodowa


Bajt Twardogóra

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2331
mod_vvisit_counterWczoraj1501
mod_vvisit_counterTen tydzień12680
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień13271
mod_vvisit_counterTen miesiąc34722
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc51560
mod_vvisit_counterWszystkie dni2093003

postheadericon Aktualności

postheadericon Rozdanie nagród w Ekożaczku i V Twardogórskim Wielkim Dyktandzie

We wtorek 15 października odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów „Twardogórski Ekożaczek” i „V Twardogórskie Wielkie Dyktando”, objętych honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Pawła Czulińskiego.

Więcej…

postheadericon Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

60Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze przystąpiła do wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych na lata 2016-2020 i otrzymała dofinansowanie w kwocie 8 700,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku.

Więcej…

postheadericon Rozpoznawali grzyby

2Tematem przewodnim „Środowych popołudniowych czytanek” 2 października były grzyby. Każdy uczestnik spotkania przyniósł w koszyczku kilka znalezionych grzybów.

Więcej…

postheadericon Środowe popołudniowe czytanki

425 września  br. na ”Środowych popołudniowych czytankach” po raz pierwszy suszyliśmy liście drzew i krzewów. Próbowaliśmy też pszczelego pyłku.

Więcej…

postheadericon Mała Książka - Wielki Człowiek

101„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…

postheadericon Pełna skarbów lekcja matematyki

118 września br. na pełną niezapomnianych przygód i skarbów lekcję matematyki przyszły do Filii w Goszczu zainteresowane dzieci.

Więcej…

postheadericon Ruszył IV sezon ,,Środowych popołudniowych czytanek"

411 września br. rozpoczął się w bibliotece czwarty sezon „Środowych popołudniowych czytanek”. Tegoroczne rodzinne spotkania czytelnicze toczą się pod hasłem „Poznajemy rośliny i zwierzęta”.

Więcej…

postheadericon Zajęcia matematyczne

plakat_matematyka_dla_smyka

postheadericon Narodowe Czytanie 2019

17 września br. w kościółku św. Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze odbyło się Narodowe Czytanie Nowel polskich. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze już po raz siódmy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku cała Polska czytała nowele autorstwa m.in. Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Władysława Stanisława Reymonta i wielu innych wybitnych polskich pisarzy.

Więcej…

postheadericon Wystawa wieńców dożynkowych

Już od najbliższej niedzieli (1 września br.) do wtorku (3 września br.) będzie można zwiedzać wystawę wieńców dożynkowych w dawnym kościółku św. Trójcy i Matki Boskiej.

Serdecznie zapraszamy!

05

postheadericon Koncert pod Ratuszem

326 września br. na twardogórskim Rynku, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiła kapela podwórkowa TwardoGraje, która powstała i działa przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.

Więcej…

Więcej artykułów…